WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…?Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzielili naszym przedszkolakom Państwo Sobolewscy w czasie trwania warsztatów pszczelarskich. Kwiatuszki dowiedziały się widzą jak dbać  o pszczoły i  jaką ważną pełnią rolę w naszym życiu.Największą frajdą było wykonanie świec z wosku pszczelego i podarowanie ich dla mamy i taty z okazji ich święta. Dziękujmy Państwu Sobolewskim za bardzo ciekawe warsztaty!!! 🐝

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Z tej okazji już w piątek nasze przedszkolaki przystąpiły do wykonania swojej flagi. Poza tym uczestniczyły w różnego rodzaju pogadankach oraz zabawach, których celem było wzbudzenie wśród nich poczucia przynależności narodowej. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w Święcie Ziemi!!! Tego dnia wokół królował kolor zielony, a dzieci chętnie uczestniczyły we wszelkiego rodzaju „eko zabawach”. Poza tym w zaszczytnym gronie Pani Anny Kapusty- Zastępcy Burmistrza, Pani Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Agnieszki Nawrot- Kopycińskiej, Rady Rodziców i Pani Dyrektor Bożeny Turczyn nastąpiło wręczenie nagród dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym „Dzień Ziemi”. Wszystkie prace były piękne- jury miało niełatwe zadanie by wyłonić najlepsze ;) aczkolwiek wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni!!!

Zwieńczeniem tego dnia było uroczyste otwarcie pojemnika na plastikowe korki w kształcie liścia. Zachęcamy do wrzucania do niego zbędnych korków, które wspomogą dziecko wymagające kosztownej rehabilitacji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego przewidzianego dla tego typu uroczystości Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu Rzeczypospolitej wraz z naszym przedszkolem w symboliczny sposób uczciła pamięć Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, oddając hołd przy kamieniu upamiętniającym Dąb Pamięci ku czci kpt. Józefa Miernika. W imieniu pracowników i przedszkolaków czerwoną różę złożyła Dyrektor - Pani Bożena Turczyn.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W tym roku dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. Hasłem przewodnim tego dnia było „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Akcja ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.