205535089 5778947465513718 287828745271563628 n

AKCJA CHARYTATYWNA POMOC DLA EWKI

205383393 5774320725976392 3966588496855146340 n

Drodzy rodzice oraz pracownicy przedszkola 😊
Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji charytatywnej na rzecz Ewy Ziółkowskiej.
Pieniądze, które zebraliśmy w kwocie 450 złotych, zostaną przekazane na leczenie dziewczynki 🥰 DZIĘKUJEMY❤

POŻEGNANIE SZEŚCIOLATKÓW Z GRUPY SŁONECZNIKI I TULIPANKI

Bohaterami ostatniego dnia w przedszkolu są przede wszystkim dzieci. To one żegnają się z miejscem, w którym zawierały pierwsze przyjaźnie, gdzie uczyły się czytać i liczyć oraz doskonale się bawiły. To, czego nauczyliście się w przedszkolu to pierwszy bagaż doświadczeń na całe życie: pierwsza książka, pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza ocena waszej pracy. To niezatarte wspomnienia waszego dzieciństwa, ważne, a może nawet najważniejsze Dzieciom - dziękujemy za radość i zaangażowanie w nabywanie nowych umiejętności! Rodzicom - serdecznie dziękujemy za pamięć i miłą współpracę. Żegnamy Was z łezką w oku...

Spotkanie z biblioteką

Z uśmiechem na twarzach dzieci z grupy "Słoneczniki" pokonały "tajemną drogę", obejrzały wieżę ze wszystkich możliwych stron oczywiście poznając zakątki wewnątrz, wysłuchały zamkowych bajeczek oraz poddały się zabawom nie tylko z chustą animacyjną.W ciągu ponad godzinnej wizyty był również czas na "dotykanie" starych murów pozostałości po zamkowych obwarowaniach, podziwianie z perspektywy wzgórza konia pasącego się w ogrodzie botanicznym oraz relaksację na trawie...Pewnie ...biorąc pod uwagę słoneczną aurę i chęć do zabawy ...energii młodym uczestnikom nie zabrakłoby i do wieczora...

DZIĘKUJEMY!

Czytanie na trawie!

 "Czytanie na trawie" zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczna odbyło się  w scenerii zabytkowej wsparte zabawami ruchowymi, rozmowami oraz zwiedzaniem wieży i "tajemniczymi odkryciami"- naturalna dziecięca ciekawość świata musiała być zaspokojona więc dostrzeżenie i zlokalizowanie fragmentu starego muru nie napawało trudnością. Miło spędzony czas  przez dzieci z grupy Tulipanki  wniósł wiele radości... a dobry humor towarzyszył im  przez resztę dnia .

DZIĘKUJEMY ZA MIŁE I CIEKAWE SPOTKANIA  !!!

   KONKURS WARCABOWY 

    W Przedszkole "Bajka"  odbył się po raz kolejny„Turniej Warcabowy”.Warcaby to gra towarzyska o walorach edukacyjnych , która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką. Lidka z grupy Słoneczniki zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!

I Powiatowy Braniewski Przegląd Form Tanecznych „Roztańczone Przedszkolaki”

Tomasz Sielicki Burmistrz Miasta Braniewa objął swoim honorowym patronatem I Powiatowy Braniewski Przegląd Form Tanecznych „Roztańczone Przedszkolaki”, którego organizatorem było nasze przedszkole. Udział w konkursie wzięły placówki przedszkolne i oddziały przedszkolne z Powiatu Braniewskiego.

Laureatami konkursu zostali:

Przedszkole Miejskie nr 4, grupa „Orzełki” za taniec „Wiosenny taniec radości”

Przedszkole Miejskie nr 2, grupa „Tulipanki” za taniec „Wesoły twist”

Przedszkole Niepubliczne „Kubuś Puchatek” za taniec „Szalona krowa”

Zespół Szkół Przedszkolnych z Pieniężna za „Taniec ze wstążkami”

Pozostali uczestnicy przeglądu otrzymali wyróżnienia, które osobiście wręczyła Pani Dyrektor Bożena Turczyn

Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

 DZIEŃ DZIECKA 

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były ciekawe  zabawy przy muzyce z udziałem animatora.  Na placu zabaw czekały na dzieci trzy ogromne dmuchańce  oraz pyszne lody i wata cukrowa . To był wspaniały dzień!!!