karrrnawał

W czwartek w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Dzięki naszym zaprzyjaźnionym wirtuozom zabawa była przednia, a piękne kolorowe stroje przedszkolaków wniosły w tym dniu wiele koloru !!! Cała fotorelacja na naszym FB.

Obecność ptaków i ich śpiew nie tylko umilają nam życie. Ptaki odżywiają się m.in. owadami, które potrafią nieźle dokuczyć oraz resztkami, więc w pewien sposób dbają o środowisko :) Warto zatem dbać o naszych skrzydlatych przyjaciół, tak aby im nie szkodzić, a jednocześnie umieć pomóc prostymi działaniami. Jednym z nich jest właśnie instalowanie budek lęgowych, zapewniających ptakom bezpieczne miejsca do gniazdowania.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY TACIE LEONA ZA PODAROWANIE PIĘKNYCH, SAMODZIELNIE WYKONANYCH BUDEK LĘGOWYCH. LICZYMY, ŻE JUŻ NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ W NICH PIERWSI LOKATORZY:)

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków. Dbają zatem, aby ptasia stołówka nie była pusta. Dzieci wiedzą czym można dokarmiać ptaki. Zgromadziły różnorodne ziarna, nasiona i okruszki chleba, a nawet samodzielnie przygotowały niektóre smakołyki... Dzieci systematycznie uzupełniają zapasy w karmnikach, które znajdują się w ogrodzie przedszkolnym. Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc.

Pędzą wnuki ulicami

Z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków

Są dla wszystkich babć i dziadków.

Dużo czasu wolnego, samych przyjemności,

Jak najmniej kłopotów i wiele radości.

Sukces naszych przedszkolaków w Miedzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 4 oto wyniki:
Grupa wiekowa 3-4-latki
Kategoria – soliści:
- II miejsce – Dagna Ujazdowska „Była noc”
- III miejsce – Alicja Mieczkowska „Była noc”
 Kategoria – zespoły:
- III miejsce – „Do stajenki” grupa Bratki
 Grupa wiekowa 5-6-latki
Kategoria – zespoły:
- I miejsce – „Pastorałka pełna radości” grupa Słoneczniki
Gratulujemy !!!

Korzystając z  uroku Pani Zimy  postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek.

indeks

Ojej cóż za zapach
cynamon goździki.
Coś mi się wydaje,