karrrnawał

W czwartek w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Dzięki naszym zaprzyjaźnionym wirtuozom zabawa była przednia, a piękne kolorowe stroje przedszkolaków wniosły w tym dniu wiele koloru !!! Cała fotorelacja na naszym FB. 

Obecność ptaków i ich śpiew nie tylko umilają nam życie. Ptaki odżywiają się m.in. owadami, które potrafią nieźle dokuczyć oraz resztkami, więc w pewien sposób dbają o środowisko :) Warto zatem dbać o naszych skrzydlatych przyjaciół, tak aby im nie szkodzić, a jednocześnie umieć pomóc prostymi działaniami. Jednym z nich jest właśnie instalowanie budek lęgowych, zapewniających ptakom bezpieczne miejsca do gniazdowania.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY TACIE LEONA ZA PODAROWANIE PIĘKNYCH, SAMODZIELNIE WYKONANYCH BUDEK LĘGOWYCH. LICZYMY, ŻE JUŻ NIEDŁUGO POJAWIĄ SIĘ W NICH PIERWSI LOKATORZY:)

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków. Dbają zatem, aby ptasia stołówka nie była pusta. Dzieci wiedzą czym można dokarmiać ptaki. Zgromadziły różnorodne ziarna, nasiona i okruszki chleba, a nawet samodzielnie przygotowały niektóre smakołyki... Dzieci systematycznie uzupełniają zapasy w karmnikach, które znajdują się w ogrodzie przedszkolnym. Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc.

Pędzą wnuki ulicami

Z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków

Są dla wszystkich babć i dziadków.

Dużo czasu wolnego, samych przyjemności,

Jak najmniej kłopotów i wiele radości.

      Sukces naszych przedszkolaków w Miedzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 4 oto wyniki:
Grupa wiekowa 3-4-latki
Kategoria – soliści:
- II miejsce – Dagna Ujazdowska „Była noc”
- III miejsce – Alicja Mieczkowska „Była noc”
 Kategoria – zespoły:
- III miejsce – „Do stajenki” grupa Bratki
 Grupa wiekowa 5-6-latki
Kategoria – zespoły:
- I miejsce – „Pastorałka pełna radości” grupa Słoneczniki
Gratulujemy !!!

  Korzystając z  uroku Pani Zimy  postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami do siebie, a także "atakując" kulami śniegowymi swoje panie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola na ciepły posiłek.

 indeks

Ojej cóż za zapach
cynamon goździki.
Coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki.
Świąteczne pierniki
serduszka, dzwoneczki
kształty przeróżne.
Nawet gwiazdeczki
rumiane pachnące.
Pięknie przystrojone
zapewne na choince
będą zawieszone.
 

 133951721 4945630068845466 7888658608475829006 o  134154978 4945636215511518 2420437754332867696 o