Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Z tej okazji już w piątek nasze przedszkolaki przystąpiły do wykonania swojej flagi. Poza tym uczestniczyły w różnego rodzaju pogadankach oraz zabawach, których celem było wzbudzenie wśród nich poczucia przynależności narodowej. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w Święcie Ziemi!!! Tego dnia wokół królował kolor zielony, a dzieci chętnie uczestniczyły we wszelkiego rodzaju „eko zabawach”. Poza tym w zaszczytnym gronie Pani Anny Kapusty- Zastępcy Burmistrza, Pani Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Agnieszki Nawrot- Kopycińskiej, Rady Rodziców i Pani Dyrektor Bożeny Turczyn nastąpiło wręczenie nagród dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym „Dzień Ziemi”. Wszystkie prace były piękne- jury miało niełatwe zadanie by wyłonić najlepsze ;) aczkolwiek wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni!!!

Zwieńczeniem tego dnia było uroczyste otwarcie pojemnika na plastikowe korki w kształcie liścia. Zachęcamy do wrzucania do niego zbędnych korków, które wspomogą dziecko wymagające kosztownej rehabilitacji.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Z uwagi na konieczność zachowania reżimu sanitarnego przewidzianego dla tego typu uroczystości Szkoła Podstawowa nr 3 im. Senatu Rzeczypospolitej wraz z naszym przedszkolem w symboliczny sposób uczciła pamięć Bohaterów Zbrodni Katyńskiej, oddając hołd przy kamieniu upamiętniającym Dąb Pamięci ku czci kpt. Józefa Miernika. W imieniu pracowników i przedszkolaków czerwoną różę złożyła Dyrektor - Pani Bożena Turczyn.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W tym roku dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „Jesteśmy różni, lecz równie ważni”. Hasłem przewodnim tego dnia było „Zapal się na niebiesko dla autyzmu”. Akcja ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na Autyzm oraz ich rodzinami.

Z okazji Dnia Matematyki przedszkolaki uczestniczyły w wyjątkowych matematycznych zajęcia. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i u trochę starszych. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

W piątek, 26 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niedźwiedzia Polarnego. W każdej grupie przedszkolaki zgłębiały tajniki życia tych arktycznych ssaków. Dzieci m.in.: oglądały multimedialną prezentację, uczestniczyły w pogadankach, zabawach dydaktycznych, ruchowych i tanecznych, a jako zwieńczenie tego dnia wykonały prace plastyczne z wizerunkiem misia.