11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
8 listopada na deskach Amfiteatru Miejskiego obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji nasi wychowankowie w towarzystwie licznie zgromadzonych gości: Burmistrza i przedstawicieli władz miasta, dyrektorów, mieszkańców Braniewa oraz dzieci i młodzieży z braniewskich przedszkoli i szkół wspólnie odśpiewały Hymn Narodowy, oddając w ten sposób szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

Nasi najmłodsi podopieczni również uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Choć nie udały się na Amfiteatr, zaśpiewały hymn najpiękniej, jak tylko potrafiły w naszym przedszkolu.

Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota!

W czwartek, 31 listopada nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili muzycy z Gdańska. Tym razem prezentując przed dziećmi kontrabas. I chociaż instrument przerósł swym rozmiarem naszych przedszkolaków - znaleźli się śmiałkowie, którzy podjęli próby gry na na nim :) Oprócz tego dzieci poznały również budowę oraz brzmienie klarnetu i gitary elektrycznej. Dzieci z rozrzewnieniem wysłuchały utworów zaprezentowanych przez wirtuozów, nawet próbowały pstrykać paluszkami w rytm muzyki :)

Dzieci wybrały się na spacer nawiązujący do tematyki zajęć, a mianowicie różnych rodzajów domów. Wędrując ulicami Braniewa, przedszkolaki miały możliwość przyjrzeć się różnego rodzaju budynkom: jednorodzinnym, "bliźniakom", blokom czy starym kamienicom.

Dzieci potrafią wskazać istotne różnice między budynkami... Wiedzą również, że nieważne czy dom jest mały czy duży - ważne, że go mamy!!! I musimy o niego dbać!!!

Stokrotki przyznały również, że nasze przedszkole to też trochę drugi dom (z tym że o wiele, wiele większy ;)) i obiecały, że przez całą swoją przedszkolną edukację wspólnie będą miały na niego oko ;)))

SZCZOTKO, SZCZOTKO HEJ SZCZOTECZKO OOO

ZATAŃCZ Z NAMI , TAŃCZ W KÓŁECZKO OOO

W PRAWO, W LEWO, W LEWO, PRAWO OOO

PO JEDZENIU KRĘĆ SIĘ ŻWAWO OOO...

W czwartek (24.10. 2019 r.) nasze przedszkole odwiedziła pani Dominika - higienistka dentystyczna z Willa Dentika, która przekazała przedszkolakom cenną wiedzę na temat dbania o zęby i higienę jamy ustnej. Pani Dominika zwróciła szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie. Wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Zachęciła również do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajała dzieci z narzędziami stomatologicznymi poprzez kontrolę wszystkich ząbków. Dzieci, choć już bardzo dużo wiedzą - były bardzo zainteresowane tematem!!! Na koniec spotkania pani Dominika podarowała dzieciom naklejki dzielnego pacjenta oraz mini pasty aby każdy przedszkolak nigdy nie zapominał o myciu ząbków :)

Serdecznie dziękujemy pani Dominice za cenne wskazówki oraz pani Edycie, mamie Kuby

za zorganizowanie tego spotkania!

"Tulipanki" wybrały się na wycieczkę do Pomorskiej Wsi do Fundacji Czterolistnej Koniczynki na zaproszenie Livii, jej rodziców i babci. Największą atrakcją było jeżdżenie konno. Na zakończenie były kiełbaski i słodki poczęstunek Za piękne przedpołudnie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Na specjalne zaproszenie Tomka oraz jego rodziców "Dzwoneczki" wybrały się na wycieczkę do Starego Siedliska. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo nawozić glebę. Największą atrakcją była wspólna zabawa na łonie natury. Za mile spędzone przedpołudnie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Nasz nowy Plac Zabaw przed przedszkolem jest wyposażony w barwne i estetyczne elementy. Dzieci z większą chęcią i radością bawią się na takich urządzeniach zabawowych. Dzieci mogą wymyślać nieskończoną ilość interpretacji tej przestrzeni i zabaw, na które akurat przyjdzie im ochota. To, że z wielu elementów zabawowych można korzystać na wiele sposobów ma ogromne znaczenie dla rozwoju ich wyobraźni i kreatywności. Plac zabaw to miejsce pełne tajemnic do odkrycia dla naszych małych przedszkolaków.

W środę (16. 09. 2019 r.) w naszym przedszkolu gościło mobilne kino sferyczne. Dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w technice 3D. To były niezapomniane wrażenia. Fotorelacja z tego wydarzenia jest dość skromna ponieważ w ciemnej kopule nie było możliwości zrobienia większej ilości zdjęć, za to w pamięci dzieci na pewno pozostaną niesamowite wspomnienia.