Bańki mydlane uwielbiają zarówno dzieci jak i dorośli. Zwykle dają mnóstwo radości, fascynacji i świetnej zabawy. Bawili się nimi nasi dziadkowie, rodzice, a teraz my i nasze dzieci. Zabawa z bańkami ku uciesze wszystkich naszych pociech jest zabawą prostą i tanią, ale za to nigdy się nie nudzi!!!

Tym razem Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci z grupy "Słoneczniki". Sześciolatki podobnie, jak ich koledzy i koleżanki z grupy "Bratki" poznały bohaterów książki pt. "Wielkie mycie zębów w zoo". Przedszkolakom bardzo spodobało się spotkanie :) Chętnie słuchały opowieści czytanej przez panią Małgosię oraz aktywnie oddawały się zabawom i wyzwaniom, jakie przygotowała dla nich pani bibliotekarka.

Dzieci z grupy „Tulipanki” z dużym zaangażowaniem wysiewały nasionka, a ponadto założyły hodowlę cebulki dymki na szczypiorek. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem przystąpiły do wykonywania zadań ogrodniczych. Zajęcia edukacyjne miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Kącik przyrody jest dla nich doskonałym miejscem do prowadzenia częstych obserwacji. Dzięki niej dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji roślinek.

Sześciolatki z grupy "Bratki" uczestniczyły w spotkaniu z Panem Poetą, który odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną w towarzystwie głównych bohaterów swoich edukacyjnych książek : "pawiem, który miał ogon z przyjaźni", "kurką, która tyła na diecie", "kaczką co przebrała miarkę", "wróblem co oćwierkał sąsiadów" oraz "krukiem co kracze pokrakanie". Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji, m.in.: rozmowa z poetą, głośne czytanie, kolorowe przebieranki, pacynkowe zabawy, balonikowe "szaleństwo"..., a co najważniejsze pięknie ilustrowana książka - oczywiście z dedykacją :)

Przedszkolaki z grupy "Bratki" wzięły udział w bardzo ciekawym i pouczającym spotkaniu. Dzieci udały się do Biura Informacji Turystycznej, gdzie dowiedziały się między innymi kim jest turysta oraz co to jest informacja turystyczna. Dzięki bardzo ciekawej prezentacji multimedialnej poznały również Braniewo z "lotu ptaka", a tym samym najciekawsze atrakcje turystyczne naszego miasta.

Jak co miesiąc, również w marcu - mimo niesprzyjającej aury, starszaki z grupy "Bratki" ponownie udały się do biblioteki. Tym razem przedszkolaki spędziły czas bardzo aktywnie z niejakim Ignacym Miętusem i Alfredem Niecierpliwcem, bohaterami książki pt. "Wielkie mycie zębów w zoo". Dzieciom bardzo podobała się książka, a zabaw i wszelkich działań było co niemiara :)