Dziękujemy społeczności SP3 w Braniewie im. Senatu RP za prezent w postaci karmników i budki lęgowej dla ptaków, które już niebawem zagoszczą w naszym przedszkolnym ogrodzie 🙂 🙂

Nasze przedszkole bierze czynny udział w różnorodnych akcjach społecznych i zbiórkach charytatywnych.Dzięki wsparciu naszych rodziców oraz przedszkolaków nasze przedszkole włączyło się do akcji „Kredki dla Afryki”. Głównym celem fundacji jest pomoc w rozwijaniu edukacji dzieci w Afryce. Materiały dydaktyczne dostarczane są do placówek oświatowych w Kenii , Zambii , Mauretanii  i na  Wybrzeże Kości Słoniowej.Dziękujemy za zaangarzowanie Drodzy Rodzice!!!

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla nowych przedszkolaków.O tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami.Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek od Pani Dyrektor.

Stokrotki i Słoneczniki uczestniczyły w Dniu Głośnego Czytania 📖 zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Braniewie. Autorka książki " Na ratunek Poli", podkom. Jolanta Sorkowicz 👮czytała dzieciom wybrane opowiadania. Serdecznie dziękujemy

Po przerwie wakacyjnej do naszego przedszkola zawitali muzykanci z Gdańska. Oczywiście artyści mili dla naszych milusińskich kolejną niespodziankę w postaci kolejnego instrumentu.Dzieci poznały akordeon, instrument z rodziny dętych pochodzący z XIXw.Nie zabrakło również szalonych zabaw oraz gromkich braw na koniec spotkania.

Przedszkolaki z naszego przedszkola  wraz  z nauczycielami  zwiedzali obiekty turystyczne oraz ścieżkę edukacyjną "Leśnne prawdy" nad Jeziorem Pierzchalskim. Przewodnikiem był specjalista od edukacji leśnej pan Antoni Czyż, który w sposób bardzo obrazowy, barwny i ciekawy  opowiadał dzieciom o faunie i florze lasu. Przypomniał przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie i czego nie wolno robić, by swoim nieodpowiedzialnym postępowaniem, nie skrzywdzić roślin i zwierząt, bo las to ich dom, pełen barw, zapachów, kolorów i dźwięków, dom, który należy szanować.  Po spotkaniu z panem leśniczym  pod wiatą czekało już na dzieci ognisko, przy którym mogły odpocząć, upiec samodzielnie kiełbaskę, posilić się i  skorzystać z gier edukacyjnych, które tam się znajdowały.

Tradycyjnie jak co roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.Dzieci z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać „Naszą Ziemię”. Przedszkolaki wyruszając na akcję otrzymały  rękawiczki  i worki na śmieci. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków.Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie.