Reprezentanci naszego przedszkola: Igor, Lenka oraz zastępca dyrektora p. Urszula Mazurek mieli przyjemność towarzyszyć  Burmistrzowi Miasta Braniewa, p. Tomaszowi Sielickiemu, jego zastępcy, przewodniczącemu Rady Miasta Braniewa oraz przedstawicielom mieszkańców Braniewa w niezwykłym spotkaniu, podczas którego Burmistrz wręczył ks. Leszkowi Galicy specjalny ornat z okazji pięknego jubileuszu 25 lat Kapłaństwa. Dołączamy się do gratulacji oraz życzymy dalszych lat owocnej posługi.

Podczas tegorocznego pikniku nasi drodzy wychowankowie oraz ich rodzice, przyłączyli się do zbiórki karmy dla podopiecznych OTOZ Animals Inspektorat w Braniewie oraz schroniska dla zwierząt w Elblągu. Serdecznie dziękujemy za dobre serduszka i okazane wsparcie :)

Nasze najstarsze przedszkolaki przystąpiły do Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym celu odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie dzięki mentorkom literatury dziecięcej, mogły wysłuchać ciekawych historii. Starszakom bardzo się podobało!!! Tym bardziej, iż tegoroczne „wyzwania literackie” odbywały się w duchu sportowym. Było zatem czytanie, rozmowa oraz ruch :)

XIII PIKNIK RODZINNY

pod hasłem "Przyjaciele Zwierząt"

Piknik rodzinny zapisał się na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez nasze przedszkole. Tego roku obchodziliśmy go 31 maja. I choć pogoda nam nie sprzyjała, nie zabrakło wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.

Tegoroczną imprezę rozpoczęliśmy od występów naszych przedszkolaków. Dzieci powitały swoich najbliższym wierszem i piosenką, po czym ruszyły do wspólnej zabawy. Nie zabrakło ciekawych stanowisk, konkursów dla dzieci i rodzin, baniek mydlanych, efektownych „dmuchańców” i innych atrakcji takich jak: malowanie twarzy. W czasie pikniku wszyscy mogli zasmakować pysznych i zdrowych owoców, grillowanych kiełbasek oraz waty cukrowej i popcornu. Miłośnicy i prawdziwi przyjaciele zwierząt mogli również zostawić smakołyki dla potrzebujących zwierząt – podopiecznych elbląskiego schroniska dla zwierząt oraz braniewskiego Towarzystwa „Animals”.

W miłej atmosferze czas pikniku szybko minął :) Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za cudowną zabawę!!!

Starszaki z grupy "Słoneczniki", w ramach Klubu Dziecięcego odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Na miejscu dzieci z wielką ochotą oddały się "wiewiórkowym" inspiracjom czytelniczym, chętnie rysowały oraz aktywnie uczestniczyły we wszelkiego rodzaju zabawach ruchowych. Spotkanie było bardzo interesujące, pouczające i  momentami bardzo zabawne :)

Dzięki pomocy Pani Ani, mamy Józia dzieci 5 i 6 letnie wzięły udział w warsztatach pt.: "Finansowy Elementarz z Fundacji Banku Millennium". Pani Iwona z Fundacji Verba i Pani Ela z oddziału Banku Millennium w Braniewie przedstawiły przedszkolakom wiele nowych faktów dotyczących pieniędzy. Na koniec zajęć dzieci otrzymały super prezenty:) SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA CIEKAWĄ LEKCJĘ !!!

Puk, puk, puk ...w okienko!
- Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka
i słoneczko świeci...

Nareszcie długo oczekiwana wiosna zawitała do nas. Ciepło słoneczka zachęca do zabaw na świeżym powietrzu, z czego nasze przedszkolaki chętnie korzystają:) Ulubioną zabawą chłopców jest gra w piłkę nożną, a kto nie gra, ten chętnie korzysta ze sprzętu, na który można się wspinać czy huśtać. Oprócz tego w piaskownicy powstają fantazyjne budowle, tunele i zamki itp. Przedszkolaki są świadome tego, że ruch na świeżym powietrzu jest niezbędny do ich prawidłowego rozwoju.

We wtorek (21.05.2019 r.) w Przedszkolu Niepublicznym "Bajka" odbył się ostatni - finałowy etap Turnieju Warcabowego. Nasi reprezentanci stanęli do rywalizacji o tytuł "mistrza warcabowego". Po raz kolejny przedszkolaki zaprezentowały wspaniałą formę intelektualną. Pokazały, że potrafią myśleć logicznie i sprytnie działać. W efekcie - po emocjonującej rozgrywce Agatka i Igor z grupy "Bratki" zdobyli ex aequo zaszczytne III miejsce. Gratulujemy!!!