Dzisiaj mamy walentynki

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

Walentynki były dla dzieci prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia przedszkolaki ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach tanecznych przy dźwiękach muzyki instrumentalnej. Ochoczo tańczyły i pląsały przy akompaniamencie największych dziecięcych przebojów!!! Wszystkim dopisywał świetny humor, a zabawa była przednia! Na koniec każde dziecko otrzymało walentynkę: serduszkowego lizaka :)

To był naprawdę „dzień zakochanych” a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

„Różyczki” doskonale wiedzą jak ważny jest zdrowy tryb życia i właściwe odżywianie. W związku z tym postanowiły w tym tygodniu własnoręcznie przyrządzić pyszne galaretki z owocami. Zabawa w małych kucharzy przyniosła im wiele radości i nowych doświadczeń. Możliwość zrobienia czegoś własnego, a zarazem „smakowitego” okazała się wielką frajdą!!! Samodzielnie wykonane desery były nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe! Potwierdziły to również panie pracujące w przedszkolu, które zostały poczęstowane tymi niesamowitymi „przysmakami”.

Dla najmłodszych przedszkolaków wszystko wokół, budzi zaciekawienie. W trakcie realizacji tematu kompleksowego: W kuchni - dzieci z najmłodszej grupy, odwiedziły przedszkolną kuchnię.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z przedmiotami, narzędziami, artykułami i urządzeniami elektrycznymi wykorzystywanymi przez panie kucharki.

Przedszkolaki mogły przyjrzeć się pracy pań kucharek pani Kasi i Basi, które serdecznie przywitały wszystkie dzieci. Maluszki mogły poobserwować, jak na co dzień wygląda praca pań kucharek oraz poznać niektóre tajniki przygotowywania posiłków ;)

Na zakończenie wizyty maluszki podziękowały za pyszne obiadki i zadeklarowały, że będą zostawiały puste talerzyki.

14 stycznia 2020 r.  babcie i dziadziusiowie  przedszkolaków z grupy Dzwoneczki  zagościli w naszym przedszkolu. Sześciolatki zaprezentowały swoje zdolności aktorskie w przedstawieniu pt.„Jasełka”.Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonych na widowni gości.Wszystkim udzielił się jeszcze świąteczny nastrój i miła atmosfera. Na koniec dzieci wręczyły swoim babciom i dziadziusiom prezenciki z okazji tak ważnego święta. Następnie wszyscy udali się do przedszkola na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.
    Kwiatuszki miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko.
    Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach.Zawitał do nas również Święty Mikołaj,który obdarował pociechy dużymi paczkami.To dzieci były grzeczne...

Sześciolatki z grupy Dzwoneczki  postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną  i wszystkich wprowadzić  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne oraz taneczne.Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne brawa za zaangażowanie i wspaniałą, świąteczną atmosferę.

19 grudnia w Braniewskim Centrum Kultury odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nasze przedszkolaki zaprezentowały się rewelacyjnie:):):) Oto nasi Laureaci:

I miejsce w kategorii zespoły - grupa "Dzwoneczki"
II miejsce w kategorii duety - Tymon i Kacper z grupy "Słoneczniki"
II miejsce w kategorii soliści Joachim z grupy "Tulipanki"
Wszystkim uczestnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

W środę (11. 12. 2019 r.), nasze przedszkolaki tradycyjnie odwiedziły Urząd Miasta, by w towarzystwie rówieśników z innych przedszkoli oraz starszych kolegów ze szkół podstawowych udekorować świąteczne drzewka. Wszystkie dzieci z wielką frajdą przystąpiły do działania :) i już po chwili w holach urzędu zrobiło się niezwykle kolorowo i klimatycznie. A pięknie przyzdobione choinki wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.