12 kwietnia br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY. Dzieci w wyśmienitych humorach od rana były pełne chęci i zapału do zgłębiania wiedzy na temat czekolady. Dowiedziały się jak powstaje ich ulubiony przysmak, następnie miały okazję do degustacji różnych rodzajów czekolad, chętnie tańczyły i brały udział w czekoladowych konkurencjach. Jednak najbardziej wszystkim przypadło do gustu przyrządzanie deserów z czekoladą w roli głównej oraz wykonywanie czekoladowych makijaży :)

Ten słodki dzień bardzo przypadł dzieciom do gustu. Zabawa była przednia!!!

W ramach "Kącika czytelniczego", Stokrotki udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie wysłuchały ciekawych wierszy i wykonały urocze bocianki, z którymi wróciły do przedszkola.

W dniu 07. 04. 2022r., nastąpiło rozstrzygnięcie RODZINNEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO
Laureaci w kategorii: "Wielkanocne zwierzątko" : I - Staś Martyniuk, II - Kornelia Czyżewska, III - Leon Kulas. "Stroik wielkanocny": I - Pola Gronczewska, II - Nina Urban, III - Jeremiasz Kapusto. "Wielkanocna pisanka": I - Maja Sielicka, II - Tymon Stadnicki, III - Franciszek Oziewicz. Nagroda dyrektora przedszkola powędrowała do Aleksandry Soleckiej. Na wszystkich uczestników konkursu czekały dyplomy oraz nagrody zasponsorowane przez Radę Rodziców.
Wszystkie piękne prace zostały podarowane na Jarmark Wielkanocny, a dochód z ich sprzedaży w całości został przekazany CARITAS FROMBORK na pomoc dzieciom z Ukrainy.

Naszych przyszłych absolwentów odwiedzili Państwo Jodko wraz ze swoimi uczniami, którzy zaprezentowali ofertę Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II, zapraszając tym samym dzieci do klasy I o profilu sportowym. Dzieciaki mogły się przekonać, jak dużo frajdy i dobrej zabawy daje ruch:)

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu... Dzień, stawiający sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. Dzięki uprzejmości Pań z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej zgłębiliśmy swoją wiedzę na ten temat, a przyświecający temu dniu kolor niebieski dał wyraz naszej solidarności z osobami z autyzmem.

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało wiosna, ach to ty