Sześciolatki z grupy Bratki i Rózeczki  rozpoczęły współprace z Miejską Biblioteką Publiczną w ramach "Klubu Czytelniczego".Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Nie zabrakło głośnego czytania. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci kolorowały obrazki.

21 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci , którzy  przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej oraz ataku groźnego psa. Przedszkolaki chętnie ćwiczyły pozycję „żółwika”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Jednak największym  zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci  dzieliły  się także swoimi doświadczeniami, pokazały,  że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji  za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Z okazji "DNIA PRZEDSZKOLAKA" naszych wychowanków odwiedziła Wiceburmistrz Braniewa, Pani Anna Kapusta oraz Dyrektor CUW, Pani Agnieszka Nawrot- Kopycińska, które w imieniu Burmistrza oraz mieszkańców Braniewa złożyły wszystkim przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły upominki 🎁🎂🥳🥰😁

FB IMG 1566918923878 630x473