W poniedziałek,18 czerwca również pożegnały się sześciolatki z grupy "Słoneczniki". Starszaki zaprezentowały swój program artystyczno - muzyczny przed zgromadzonymi rodzicami oraz pięciolatkami, które uczęszczały z nimi do tej samej grupy. Uroczystość rozpoczęła się pełnym wzruszeń polonezem. Dalej były wierszyki, piosenki i piękne tańce pod czujnym okiem p. Agnieszki i p. Mirka. Na zakończenie występów głos zabrała pani Dyrektor, która pogratulowała przyszłym pierwszoklasistom, życząc jednocześnie wspaniałych i bezpiecznych wakacji !!! Następnie pięciolatki pożegnały swoich kolegów, wręczając na pamiątkę ręcznie wykonane zakładki do książki :) Dalej przyszedł czas na upominki i dyplomy. Dzieci pięknie prezentowały się "przystrojone" w birety, trzymając w dłoniach pamiątkowe książeczki i statuetki. Dzieciaki również nie zapomniały o swoich paniach. Podziękowały im pięknie za wspólnie spędzone chwile, wręczając piękne kwiaty. Na koniec wszyscy zgromadzili się w sali, by przy słodkim poczęstunku powspominać, jak fajnie było w przedszkolu:) ŻYCZYMY NASZYM ABSOLWENTOM WSPANIAŁYCH WAKACJI I POWODZENIA W SZKOLE!!!

W poniedziałek, 18 czerwca nasze drogie sześciolatki  pożegnały przedszkole. Na uroczystość zaproszeni zostali rodzice, by w ten sposób podsumować i podziękować za 4 lata wspólnej pracy. Dzieci zaprezentowały przed swoimi najbliższymi wspaniały polski taniec narodowy- polonez, którym rozpoczęły swoje przedstawienie. Dalej były wierszyki,piosenki i piękne tańce. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim dzieciaczkom i ich rodzicom, jednocześnie życząc udanych wakacji i powodzenia w szkole!!! Później przyszedł czas na dyplomy, pamiątkowe książeczki i statuetki. Dzieciaki pięknie prezentowały się w biretach na główkach :) Pięciolatki, również nie zapomniały o swoich starszych kolegach. Pożegnały ich wierszykiem i samodzielnie wykonanym upominkiem:) I kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec - okazało się, że nasze drogie "Stokrotki" wspólnie z rodzicami przygotowały niespodziankę. Przedszkolaki stanęły przed swoimi paniami trzymając w dłoniach napis DZIĘKUJEMY oraz zaśpiewały specjalnie przygotowaną piosenkę do akompaniamentu pianina, na którym grała nasza Weronika. Był to bardzo wzruszający moment, paniom zakręciła się łezka w oku. Były również piękne upominki dla pań oraz kwiatki dla wszystkich pracowników przedszkola. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, gdzie kolejną niespodzianką okazał się przepyszny tort, który przygotowała mama i ciocia Jasia. Choć pożegnania są zazwyczaj smutną okazją do spotkań, nasze było piękne !!! Jesteśmy dumni z naszych wychowanków i wiemy, że DADZĄ SOBIE RADĘ W SZKOLE!!!

Po raz drugi nasze przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w widowisku "Sobótki" :) Tym razem obchody odbyły się 14 czerwca. Wszyscy artyści zgromadzili się na braniewskim amfiteatrze, by przy dźwiękach muzyki, tańca, pięknych strojów i ognisk oraz w towarzystwie licznie zgromadzonej widowni - symbolicznie powitać zbliżające się wielkimi krokami lato. Według wierzeń, owa Noc miała łączyć w pary ludzkie serca, które rozgrzane otaczającą je, piękną nocną aurą miały być skore do miłości :) Wierzymy, że nasze występy chociaż troszeczkę przyczyniły się do sercowych uniesień. Na zakończenie widowiska do wypełnionej wodą fosy zostały puszczone przepiękne wianki, tworząc niezapomniany obraz. Serdecznie dziękujemy wszystkim za trud i pracę włożoną w realizację tej uroczystości, szczególnie rodzicom naszych przedszkolaków za przygotowanie swoich pociech. Była to Noc pełna magii, wierzeń i wzruszeń.

W środę (13. 06. 2018 r.) nasze przedszkolaki udały się do Braniewskiego Centrum Kultury, gdzie miały przyjemność obejrzeć inscenizacje wierszy dla dzieci z bajkową piosenką w wykonaniu sekcji działającej przy BCK. Dzieci z zainteresowaniem śledziły spektakl, tym bardziej, że na scenie wystąpili również mali artyści uczęszczający do naszego przedszkola :)